Wybielanie

Wybielania jest zabiegiem czysto estetycznym, który polega na poprawie kolorytu zębów. W swojej ofercie posiadamy wybielanie nakładkowe oraz wybielanie lampowe. U pacjentów, których martwy ząb po leczeniu kanałowym utracił swoją naturalną barwę można również za pomocą procesu wybielanie powrócić do jego pierwotnego

Przed wykonaniem wybielania konieczna jest konsultacja z lekarzem dentystą. Można wtedy wybrać najbardziej optymalną metodę mogącą spełnić oczekiwania pacjenta oraz określić czy obecny stan higieny umożliwia wykonanie zabiegu.

Wybielanie nakładkowe

Zabieg polega na wykonaniu w gabinecie stomatologicznym odpowiednich przezroczystych nakładek dopasowanych do uzębienia pacjenta. Wraz z nakładkami pacjent otrzymuje żel wybielający, który należy w odpowiedniej ilości do nich aplikować. Nakładki nosi się zwykle dwa razy dziennie przez ok. 30 minut lub na noc przez około 4-6 godzin w trakcie snu; przez 4-7 dni (chyba, że lekarz zaleci inaczej). Bezsprzeczną zaletą tej metody jest możliwość dowolnego rozłożenia jej w czasie (w razie dużej nadwrażliwości można na kilka dni odłożyć następną serię preparatu).

Wybielanie lampowe

Wybielanie lampowe wykonywane jest w gabinecie stomatologicznym. Do zabiegu wykorzystuje się środek wybielający i specjalną lampę polimeryzacyjną Bio White Acc Elementor. Sam zabieg jest bezbolesny, możliwy krótkotrwały dyskomfort może nastąpić po jego wykonaniu. Długość i ilość sesji wybielania w gabinecie zależy głównie od twardości szkliwa i wrażliwości pacjenta.

Wybielanie martwych zębów

Wykonujemy u pacjentów, których ząb po leczeniu kanałowym (tzw. „martwy”) stracił swoją naturalną barwę. Zabieg polega na stworzeniu w zębie przestrzeni do której wprowadza się substancję wybielającą i naświetla lampą polimeryzacyjną. Można go powtórzyć kilkakrotnie aby uzyskać zamierzony efekt i zminimalizować możliwość niepowodzenia.