Ortodoncja

Ortodoncja to specyficzna dziedzina stomatologii kojarzona głównie z estetyką uśmiechu. Swoim pacjentom oferujemy zarówno aparaty ruchome jak i

Ortodoncja to specyficzna dziedzina stomatologii, którą kojarzy się głównie z estetyką uśmiechu. Ortodoncja ma również bogate zaplecze profilaktyczne i lecznicze. Prawidłowo ustawione zęby ułatwiają ich szczotkowanie i usuwanie resztek pokarmu z trudno dostępnych miejsc, a tym samym zapobiegają tworzeniu się kamienia nazębnego w efekcie prowadzącego do powstawania próchnicy. Z reguły jednak, to estetyka uśmiechu jest główną przyczyną podjęcia leczenia ortodontycznego, bo bez wątpienia, zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas.

Leczenie ortodontyczne można podjąć w każdym wieku, bez względu na to czy uzębienie jest w stanie kompletnym czy występują jakieś braki zębowe. Co prawda, najszybszy rezultat osiąga się w wieku wzrostu i rozwoju szczęki ale nie oznacza to, że w innych przypadkach efekty leczenia są uboższe.

Serdecznie zapraszamy na konsultację, na której opracujemy najbardziej dogodny i efektywny system leczenia dostosowany do Państwa potrzeb. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie pacjentów dotyczące wyboru aparatów. Z naszej strony oferujemy aparaty ruchome i stałe w trzech sprawdzonych systemach do wyboru.

Poznaj naszych specjalistów: dr Lucyna Szymczak